• Drogi
  • Koleje

Niestety jesteśmy zmuszeni odwołać planowaną Konferencję

BIM dla polskiego BUDOWNICTWA 2014

w dniach 25-26 czerwca 2014

Jest nam niezmiernie przykro, że nie zdołaliśmy zainteresować w wystarczającym stopniu docelowych odbiorców naszej Konferencji. Tak jak Generalni Wykonawcy byli zainteresowani w małym stopniu, tak przedstawiciele Inwestora Publicznego, niestety nadal nie są zainteresowani wykorzystaniem wiedzy z innych rynków w celu podniesienia skuteczności działań w obszarze planowania, projektowania i realizacji inwestycji budowlanych.

Oczywiście nie ustajemy w dotarciu do właściwych osób, środowisk, w celu propagacji wiedzy, rozwiązań. Będziemy próbowali nieustannie zainteresować tych, którzy widzą cel w skuteczności planowania i realizacji polskich inwestycji publicznych.

Na jesieni tego roku ponownie zaprosimy Państwa na Konferencje poświęconą technologii BIM czyli modelowaniu informacji o budowli, która może być wykorzystywana przez wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego. Parlament Europejski zarekomendował 15 stycznia 2014 r. stosowanie elektronicznych rozwiązań w procesie zamówień publicznych w pozyskiwaniu środków unijnych dla projektów lokalnych w krajach członkowskich. W naszej branży, oznacza to, zapalenie zielonego światła, dla technologi BIM i zastosowania jej w procesie zamówień publicznych, z wykorzystaniem środków wspólnotowych dla polskich inwestycji. Najwięcej z tych środków w ostatniej już dla nas transzy na lata 2014 – 2020 przypadnie Infrastrukturze.

JEŻELI jesteście Państwo przedstawicielem Inwestora Publicznego lub Prywatnego,

to będziecie się mogli dowiedzieć, jak wspomniana technologia ułatwia współprace, zaangażowanie wszystkich uczestników od samego początku procesu, jak nadaje przejrzystość i zrozumienie projektowania. Zaprezentujemy również, jak w innych krajach wykorzystują te technologie urzędnicy, inwestorzy zastępczy do kontroli poprawności całego procesu projektowania i realizacji inwestycji, jak i poziom zaawansowania wdrożenia technologii w procesie zamówień publicznych w innych krajach europejskich.

JEŻELI jesteście Państwo przedstawicielem Generalnego Wykonawcy,

to będziecie się mogli dowiedzieć, czym jest Zintegrowany Proces Projektowania i Realizacji inwestycji i jak wykorzystać technologie BIM do lepszej współpracy z Projektantami. Przedstawimy na praktycznych przykładach na czym polega optymalizacja realizacji inwestycji w obszarze zasobów (materiały, ludzie, sprzęt), kosztów i harmonogramu prac – BIM 5D.

JEŻELI jesteście Państwo przedstawicielem Architektów, Projektantów,

to będziecie się mogli dowiedzieć, czym jest Zintegrowane Projektowanie i jak wykorzystać technologie BIM do optymalnej współpracy z Inwestorem, Projektantami innych branż. Jak na etapie projektowania wychwycić kolizje w geometrii konstrukcji i projektowanych instalacji. Dowiecie się Państwo również jak wdrożyć technologie BIM do firmy projektowej i jakiego się można spodziewać realnego zwrotu z takiej inwestycji.

 

Program Konferencji

Dzień I – wspólny dla wszystkich 12:00 – 17:00

Poziom zaawansowania wdrożenia technologii BIM do procedur prawnych w Wielkiej Brytanii, zgodnie z przyjęta rządowa strategią dla budownictwa. Spodziewane oszczędności (redukcja kosztów, przyspieszenie procesów inwestycyjnych) w realizacji inwestycji publicznych oraz redukcja emisji CO2,  wynikające z wdrożenia technologii BIM w Wielkiej Brytanii.

Efekty wdrożenia technologii BIM w Finlandii od 2007 roku w oraz wpływ na efektywność działania agencji rządowej Senatti, odpowiedzialnej za zarządzanie gruntami, budynkami i inwestycjami publicznymi. Omówienie zasad korzystania z technologii BIM na przykładzie BIM Handbook wdrożonego w agencji rządowej Statsbygg w Norwegii, w zakresie projektowania, realizacji oraz zarządzania budynkami publicznymi.

Procedura wdrożenia technologii BIM w firmie projektowej/wykonawczej. Spodziewany i realny zwrot z takiej inwestycji.

Na koniec pierwszego dnia zapraszamy na Uroczystą Kolację 19:00 – 21:00

 

Dzień II – trzy panele tematyczne 9:00 – 14:00

Infrastruktura Drogowa

Omówienie zasad planowania, projektowania, realizacji oraz przygotowania do użytkowania inwestycji drogowych na przykładach światowych inwestycji, gdzie wykorzystano technologię BIM. (min. obwodnica Stockholmu).

Infrastruktura Kolejowa

Omówienie zasad planowania, projektowania, realizacji oraz przygotowania do użytkowania inwestycji kolejowej na przykładach światowych inwestycji, gdzie wykorzystano technologię BIM. (min. największa w Europie budowa miejskiego układu transportowego w Londynie - Crossrail).

Generalny Wykonawca Inwestycji Budowlanej

Zintegrowane podejście do projektowania i realizacji inwestycji budowlanej. Zwinne zasady zarządzania projektami – Agile Project Management. Szczupłe zasady realizacji inwestycji – Lean Construction. Optymalizacja realizacji inwestycji w obszarze zasobów (materiały, ludzie, sprzęt) i harmonogramu prac – BIM 5D

Podsumowanie Konferencji

Propozycja Strategii działania w celu opracowania wytycznych/rekomendacji do wdrożenia w obszarze polskiego Prawa Budowlanego oraz Ustawy o Zamówieniach Publicznych do 2016 roku.

 

 

MIEJSCE KONFERENCJI

Rada Programowa

Partnerzy

 

 

 

  

 

Patronat Medialny

 

 

Organizatorzy

 

 CICHOŃSKI Consulting